Ładowanie...

Lekcja biblioteczna, komiksy i warsztaty

05 listopada gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Werblini. Była to pierwsza wizyta uczniów w progach naszej biblioteki. Dzieci poznały księgozbiór, zasady funkcjonowania biblioteki i zawód bibliotekarza, a po części teoretycznej odbyły się warsztaty.

Na warsztatach mieliśmy okazję popracować z komiksem dzięki naszemu udziałowi w akcji "BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece", w której otrzymaliśmy jako jedna ze 100 bibliotek darmowy zestaw komiksów i gier. Celem akcji było, wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży w ramach edukacji pozaszkolnej oraz szkolnych zajęć pozalekcyjnych, wprowadzenie nowoczesnych form pracy z komiksem i grami planszowymi w bibliotekach.

Po poprzednim poście na FB komiksy, które otrzymaliśmy tak szybko zostały wypożyczone, że został na półce tylko jeden. Opowiada przygody Rebeki i jej przyjaciela Ernesta, który... jest mikrobem. I to na jego podstawie oraz książki pt. „Kropka”, która opowiada o tym, że każdy ma talent powstały wspaniałe prace. Okazało się, że ze zwykłej kropki można stworzyć fenomenalne rzeczy. Powstały mikroby, kurczaki, potwory, kotki, pieski... co tylko wyobraźnia wymyśliła.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze swoich prac i zadeklarowali się zostać naszymi czytelnikami aby wypożyczać więcej takich ciekawych książek :)