Ładowanie...

Nasze atrakcje na Tydzień Bibliotek

Wielkimi krokami zbliża się Tydzień Bibliotek. Dla niewtajemniczonych jest to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza. Tegorocznym hasłem Tygodnia Bibliotek 2021 jest „Znajdziesz mnie w bibliotece”

A ponieważ nie mamy jeszcze możliwości spotkać się w większym gronie, to Biblioteka Publiczna im. Zaślubin Polski z Morzem w Pucku z okazji święta bibliotek przygotowała dla mieszkańców atrakcje na portalach społecznościowych. Tematem przewodnim będzie Biblioteka Wczoraj, Dziś i Jutro.

W ramach akcji przy Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży będzie można zobaczyć wystawę fotograficzną wyjątkowych bibliotek w Polsce i na świecie.

Inicjujemy akcję „Moje wspomnienia z Biblioteką”.

Przygotowaliśmy też konkurs plastyczny „Biblioteka Marzeń” dla dzieci i młodzieży.