Ładowanie...

Działalność legionowa i niepodległościowa generała Józefa Hallera. Zakończenie roku akademickiego 2018/2019

13. 06. 2019 - "Działalność legionowa i niepodległościowa generała Józefa Hallera" - Mirosław Kuklik. Zakończenie roku akademickiego 2018/2019 - Hanna Pruchniewska Burmistrz Miasta Puck.

                              Sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Biblioteki w Pucku

                                               Uniwersytet Trzeciego Wieku za rok 2018-2019

    Kończymy siódmy rok funkcjonowania w naszym mieście Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na koniec tego roku zanotowaliśmy 101 aktywnych studentów. Tradycyjnie raz w tygodniu w każdy czwartek odbywały się wykłady. W tym roku przeprowadzono 23 wykłady w następujących blokach :

  -  prawo

  -  kultura

  -  zdrowie

  -  turystyka

  -  historia

  -  psychologia

  -  kosmetologia

   Przez cały rok prowadziliśmy pod kierunkiem Pani Heleny Renusz zajęcia artystyczne. W każdy poniedziałek w godzinach od 15:00 do godz. 18:00 w obiekcie bosmanatu w porcie rybackim 10 studentek malowały martwą naturą, przyrodę, architekturę oraz naszą zatokę. Udział w zajęciach był bezpłatny. Stowarzyszenie zapewniało studentom farby

i brejtramy. 

   Wydaliśmy równiez pierwszy zeszyt Puckich Rodów cieszący się dużym zainteresowaniem, a poświęcony rodowi Miotków. W tym roku przygotowujemy zeszyt II poświęcony dwom rodom tj. Adolph i Nawrockim.

   W roku akademickim zorganizowaliśmy wycieczki dla naszych studentów: do Norwegii, na Lazurowe Wybrzeże, do Toskani, Szwajcarii, Paryża, Petersburga i na Sardynię.

    Nasza Działalność prowadzona była w oparciu o składki członkowskie 5,- zł/m, ale bez wsparcia w formie grantów przez Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe w Pucku w takim zakresie nasza działalność byłaby niemożliwa.

   Wszystkim studentom bardzo dziękuję za udział w naszej działalności, a najbarsziej aktywnym studentom chciałabym podziękować wręczając cercyfikaty.

                                                                                                                                

                                                                                      Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Biblioteki w Pucku

                                                                                                            Alicja Miernecka-Rohde

    

Skontaktuj się z nami