15.11.2023 r. zakończyliśmy realizację dwuletniego projektu "P.U.C.K. - Poznajmy Unikatowe Cuda Kaszub" z programu BLISKO, na który otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 101 761,00 zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

W ciągu tego czasu udało nam się:

❤ W ramach tych środków zorganizowaliśmy 60 wydarzeń (spotkań, wykładów, szkoleń, działań edukacyjno-animacyjnych), w których wzięło udział 1395 uczestników!
Planowaliśmy 1060 osób - bardzo nas zaskoczyliście!
🟢 Powstała 1 gra mobilna "Przebudzenie Stolemów", w którą zagrało 530 osób.
🟢 Stworzono 2 prototypy gier planszowych o Pucku.
🟢 Powstało 6 komiksów, które wydaliśmy drugiem jako antologia - Herb Pucka: antologia komiksu
🟢 Stworzono zalążki powieści paragrafowej, którą uczestnicy warsztatów będą dalej rozwijać - Podziemny Puck
🟢 Powstało ok. 50 tekstów literackich.
🟢 Odbyliśmy 10 szkoleń, w których wzięli udział pracownicy biblioteki, partnerzy projektu oraz bibliotekarze z powiatu puckiego.
🟢 Byliśmy na 1 wyjeździe studyjnym, gdzie odwiedziliśmy 2 biblioteki.
🟢 Zrealizowaliśmy 4 inicjatywy mieszkańców Pucka, w których wzięło 350 osób. Przekazaliśmy na to 25 000,00 zł.
🟢 Był to 1 tak duży projekt wygrany przez naszą bibliotekę.