w ramach obchodów urodzin pisarza i Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

31.03.2023 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci oraz świętowania urodzin Hansa Christiana Andersena, spotkaliśmy się Bibliotece by świętować te wydarzenia.
W trakcie Wieczoru z Andersenem naszą Bibliotekę nawiedził duch pisarza, który zamknął uczestników w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży - żeby się wydostać dzieci musiały zapoznać się z biogramem Andersena oraz rozwiązać szereg różnych zagadek. W trakcie warsztatów przedstawiona została baśń "Brzydkie kaczątko" w formie teatrzyku kamishibai, a każdy zrobił swoją zakładkę do książki i pamiątkową torbę z motywem kaczątka. Wszyscy zjedli przepyszne gofry, które sami przygotowali. Na sam koniec uczestnicy wymyślali zakończenie, niedokończonej przez Andersena, baśni. Zobaczcie jak wszyscy wspaniale się bawili!

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "P.U.C.K. - Poznajmy Unikatowe Cuda Kaszub", który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025".

Szkoła Podstawowa im.Mariusza Zaruskiego w Pucku
Szkoła Podstawowa Małe Morze im. ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku