dla dorosłych i seniorów
1.07.2022 r. odbyło się drugie spotkanie dla dorosłych i seniorów w ramach Warsztatów Słownych "W kręgu mitologii kaszubskiej", które poprowadziła Małgorzata Wątor. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję posłuchać różnych tekstów pisanych w języku kaszubskim, poznać postacie z mitologii kaszubskiej oraz dowiedzieć się jak wygląda proces twórczy pisarza. Efektem końcowym zajęć było stworzenie własnego tekstu literackiego, którego inspirację miało stanowić miasto Puck. Dziękujemy za odwiedziny Klub Seniora we Władysławowie oraz Pucki Klub Seniora. Było nam niezmiernie miło móc Was gościć!
Warsztaty odbyły się w ramach projektu "P.U.C.K. - Poznajmy Unikatowe Cuda Kaszub" realizowanego z programu BLISKO i otrzymały "dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025". Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteka Narodowa, Instytut Książki, Narodowe Centrum Kultury".