Za nami dwa kolejne spotkania w ramach realizacji inicjatywy "Znajdź swoją książkę!" z projektu "P.U.C.K. - Poznajmy Unikatowe Cuda Kaszub".
W trakcie drugiego spotkania uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób tworzyć własne postaci do sesji RPG. Dodatkowo w spotkaniu uczestniczył też dogoterapeuta ze swoim psem, który jest również wykorzystywany w pracy z dziećmi i młodzieżą, także w aktywnościach związanych z czytelnictwem.
Trzecie spotkanie, które odbyło się 13.10.2023, było, jak dotąd, najintensywniejsze ze wszystkich. Rozegrana została sesję RPG,która była niesamowitą przygodą bazująca na współpracy i kreatywności. Poprzednie zajęcia nauczyły uczestników jak stworzyć postać używając swojej wyobraźni i wiedzy zaczerpniętej z różnych tekstów kultury. Dzięki temu mogli wyruszyć w nieznane! Prowadzeni przez doświadczonych mistrzów gry, stawiali czoła niełatwymi wyzwaniom i wspólnie, jako drużyna, pokonywali ciemne lochy, tajemnicze lasy i mroczne knieje, wspaniale się przy tym bawiąc niezależnie od wieku.
Warsztaty odbywają się w ramach projektu "P.U.C.K. - Poznajmy Unikatowe Cuda Kaszub", który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.